طنز

اعلام حریق چیست؟

آیا می دانید سیستم اعلام حریق چیست؟ عمرا. اصلا از اعلام حریق چه می دانید؟ هیچ. پس با ما باشید تا با خواندن این مطلب، استاد اعلام حریق شوید.

حتما این بیل بیلک ها را دیده اید که در سقف آشپزخانه نصب می کنند و وقتی دود بهشان  می خورد جیغ و ویغ می کنند. اگر از نزدیک ندیده اید حتما در بازی سیمز به کارایی آن پی برده اید. یا این ماسماسک هایی که هنگام آتش سوزی از خودشان آب می پاشند. به تمام این جنگولک بازی ها می گویند اعلام حریق (شاید هم اطفاء حریق. نمی دانم.).

سیستم های اعلام حریق دارای چند نوع دتکتور یا آشکارساز هستند که وظیفه شان تشخیص آتش سوزی است ارواح خیکشان. حال می خواهیم این دتکتورها را معرفی کنیم.

دتکتور حرارتی

روی مبل نشسته اید و صفحه اقتصادی روزنامه ای را می خوانید. با تیتر درشت نوشته است: سقوط قیمت دلار و سکه. خوشحال می شوید. بعد متن را می خوانید. نوشته است که دلار از ۱۳۹۵۰ رسیده است به ۱۳۹۴۳. در این وضعیت، کله تان داغ می کند و بالطبع حرارت ایجاد می شود. این دتکتور، فن‌تان را روشن می کند تا خنک شوید و واشر سر سیلندرتان آسیب نبیند.

دتکتور شعله ای

همانطور که روی مبل نشسته اید، تلویزیون را روشن می کنید. اخبار پخش می شود. خبرنگار اعزامی به نیویورک دارد می گوید ۴۰ درصد آمریکایی ها زیر خط فقر هستند و ۶۳ درصد مردم بیکارند. ۹۸.۲ درصدشان هم مستأجر و خلاصه، فروپاشی لیبرالیسم رو به زوال آمریکا بسیار نزدیک است. در این موقع، اونجایتان می سوزد و شعله ور می شود. این دتکتور کمک می کند تا آب را دقیقا جایی بریزید که می سوزد.

دتکتور دودی

خبر بعدی پخش می شود. یک کارخانه را نشان می دهد که ورقه های پودری فسفات کلسیم سولفوریک دکلرید تولید می کند. از این محصول برای رنگ قهوه ای پاستیل خوراکی استفاده می شود. صاحب کارخانه از ۱۰ سال تلاش شبانه روزی برای خودکفایی در تولید این محصول می گوید و اینکه با این کار توانسته است از خروج سالیانه ده هزار دلار ارز از کشور جلوگیری کند. شما پیش خودتان می گویید اگر ایشان در پاستیل میرید که به صرفه تر بود. و با این فکر، دود از کُنده تان بلند می شود. اینجاست که دتکتور دودی وارد عمل خواهد شد. البته این دتکتور کار خاصی انجام نمی دهد و فقط بوق می زند که آن را هم می توان با یک مشت خفه کرد.

دتکتور پارگی

این دتکتور دقیقا برای زمانی طراحی شده است که خبری درباره برگزاری پانصد و ششمین دادگاه متهمین اخلال در بازار ارز می شنوید. این دتکتورِ با کیفیت، بلافاصله بعد از پخش خبر، بطور اتوماتیک با اورژانس تماس می گیرد تا بیایند و فکری به حال شما کنند.

در کنار این دتکتورها می توانید یک ترموستات هم بچسبانید درتان. اینطوری دمای خانه تان هم تنظیم می شود. در انواع و مدل های مختلف نیز تولید می شود. قرمز، آبی، نارنجی، صورتی و …

همچنین درباره تصفیه هوا بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا